sobota, 16 lipca 2011

Old Harry Rocks

Old Harry Rocks w pobliżu StudlandW niecałe cztery godziny z Birmingham dotarliśmy do Studland położonego na południu Anglii.

The Banker Arms
Po zaparkowaniu auta na tyłach pubu i hotelu The Banker Arms Inn, skierowaliśmy się na zachód klifowym wybrzeżem i podziwiając błękit wód Kanału Angielsiego dotarliśmy do malowniczych skał Starego Harrego (Old Harry Rocks). Niektórzy geologowie uważają, że ten kredowy twór był niegdyś połączony ze skalami  The Needles z Isle of Wight, które uległy rozdarciu w ostatniej epoce lodowcowej.

Old Harry Rocks

Old Harry Rocks

Jedna z historii, formującą etymologię nazwy skał, jest powiązana z piratem Harry Paye z miasta Poole, który w okolicy ukrywał skradzione skarby. Inna głosi o diable, który uciął sobie drzemkę na skałach. Jakkolwiek by nie było to jest to fantastyczne miejsce na spacer w słoneczny dzień.
Fantastyczne widoki podczas wędrówki do Swanage

Idąc dalej na zachód  wybrzeżem doszliśmy do kolejnego miasteczka Swanage. Niebieskość wód i fantastyczne krajobrazy zachęcały do wędrówki, która zaowocowała odpoczynkiem na rozciągającej się piaszczystej plaży, a głód zaspokojony był wyśmienitym fish’n’chips’em. 

Codzienny widok nadbrzeża w Sidmouth
Po powrocie do auta i małym piwku w Banker Arms wyruszyliśmy w poszukiwaniu noclegu. Nie było łatwo, bo w tak fantastyczną pogodę w letnie dni Anglicy szturmują nadmorskie miejscowości. Udało się jednak znaleźć nieoficjalny B&B w Sidmouth, w pięknej willi należącej do starszej pani, która niegdyś wykładała historię na jednym z brytyjskich uniwersytetów.

Miejscowość wydawała się spokojna i jakby za stara na nasze 30-letnie towarzystwo. Typowo rybacka, z poprzeplatanymi domostwami emerytów,  odstraszała nieco zagubionych młodych turystów.

O wycieczce dnia następnego możecie przeczytać w zakładce Ladram Rocks. Zapraszam :)

2 komentarze:

 1. Może tutaj przechodziłyśmy koło siebie:)
  Często tu przyjeżdżam, moje dzieci blisko mieszkają w Bornemouth:) Lubię zwiedzać Wielką Brytanię, jest inna od naszego kraju, równie piękna:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero tu odkrylam, jak latwo mozna podrozowac. Znam wiecej UK niz Polski, a tyle jeszcze pieknych terenow do zobaczenia! Oby czasu starczylo:) pozdrawiam!

   Usuń